Kéž se v roce 2023 obcím a městům daří!

Dovolujeme si Vám namísto obyčejného PF, kterých se každému hromadí stohy, nabídnout něco, co by mohlo obcím a především zastupitelům skutečně pomoci: soubor odpovědí na záludné otázky územního plánování, územních řízení nebo zákona o obcích či místních poplatcích. Těmito všemi oblastmi se v naší advokátní kanceláři řadu let zabýváme.

Zatím máme k dispozici 60 vypracovaných otázek. Do podzimu 2023 jich bude na našem webu zveřejněno 365. Proč právě tolik?

V říjnu roku 2022 jsme si v naší advokátní kanceláři stanovili nelehkou výzvu: buď každičký den po celý
rok napíšeme jeden článek jako odpověď na dotaz, který nám položí zejména obce a města z České republiky
(nevynecháme ani o nedělích, ani na Štědrý den, ani po Silvestru, ani na naše narozeniny) nebo
adoptujeme k našim dvěma kočkám, dvěma psům, dvěma morčatům a dvěma dětem a šesti slepicím
další kotě z útulku.

S psaním máme zkušenosti – na knižním trhu jsou k dostání bestsellery jako „Územní plány před Nejvyšším správním soudem se zaměřením na otázky aktivní legitimace, „Smlouvy o rozvoji území obcí: když je investor za humny“, „Doporučení pro obce v oblasti výstavby a uzavírání smluv s investory“ nebo „Obec a investor nad územním plánem – změny regulace, náhrady za zmařené investice a veřejná infrastruktura“.

Za pár dní odevzdáme nakladatelství Wolters Kluwer další právní román s názvem „Obec před soudem s územním plánem“. Jak vidíte, víme, co děláme. Doufáme, že nám pošlete svůj dotaz a že díky tomu bude naše péefková publikace pro rok 2024 o dost tlustší a zajímavější.

Přejem vám do nového roku hodně sil a štěstí, bez kterého to v obci nikdy nejde!

P. S.: Je dost pravděpodobné, že kotě adoptujeme bez ohledu an to, jestli zvládneme nebo nevzdládneme 365 článků za rok napsat. Neostýchejte se proto se na nás obrátit, koťátku tím nikdo neublíží!

Soubor 60 zpracovaných dotazů v .pdf najdete zde.