Máme každý den až nad hlavu špatných zpráv, proto jsme si v naší advokátní kanceláři řekli, že záleží jen na nás, jestli svět okolo sebe uděláme dobrým. Rozhodli jsme se, že si mírně právně zasportujeme. Jak, ptáte se? Postavíme před sebe malou výzvu: každičký den po celý rok napíšeme jeden článek jako odpověď na dotaz, který nám položí obce a města z České republiky. Nevynecháme ani o nedělích, ani na Štědrý den, ani po Silvestru, ani na naše narozeniny.

Jistě si říkáte, že by se dalo dělat něco zábavnějšího, třeba se polít kbelíkem ledové vody podle jiné světoznámé výzvy. Ano, pravděpodobně by se našly jiné možnosti, jak využít volný čas. My jsme si ale zvolili právě tenhleten způsob. Z odpovědí, které dáme dohromady, sestavíme knihu s pracovním názvem „365 otázek měst a obcí pro právníky“.

S psaním máme své zkušenosti, můžete si přečíst naše bestsellery jako „Smlouvy o rozvoji území obcí. Když je investor za humny“ nebo „Obec a investor nad územním plánem. Změny regulace, náhrady za zmařené investice a veřejná infrastruktura“.

Jestli máte dotaz, se kterým si nevíte rady nebo chcete jen zkusit, jestli řemeslu rozumíme a jestli jako právníci dodržíme slovo, napište nám svoji otázku. Pokud bude užitečná i pro jiné samosprávy, zpracujeme odpověď a podle vašeho dotazu zpracujeme článek pro naši bezplatnou poradnu.

Když úkol nesplníme a za rok nesepíšeme 365 článků pro obce, adoptujeme k našim dvěma dětem, dvěma psům, dvěma, kočkám, dvěma morčatům a pěti slepicím další kotě z útulku, protože s koťátky je svět vždycky veselejší.

Začínáme od 1. 11. 2022 a netrpělivě čekáme na první dotazy! V tu dobu bychom měli mít dokončenu naši další knihu o územních plánech před soudy a spoustu prostoru pro nové zážitky.

S pozdravem a přáním života bez právníků Vendula a David Zahumenští

Aktualizace:

Všechny zveřejněné dotazy najdete zde.