Nežádoucí účinky vakcín proti covidu nelze brát na lehkou váhu, ačkoliv se lidem zejména ministerstvo zdravotnictví snaží tvrdit, že tyto prakticky neexistují. Protože se ministerstvo „zuby nehty“ brání tomu, aby odškodňovalo ty, kteří po aplikaci očkovací látky vážně onemocněli, rozhodli jsme se sepsat krátký manuál o tom, jak žádat odškodnění přímo po zdravotnickém zařízení, které očkování provádělo.

Samozřejmě jsme si při tomto počinu vědomi možných rizik – především neochoty soudů stát za právy občanů a rozhodovat spravedlivě. Mimořádně složité bude prokázání příčinné souvislosti mezi škodlivým následkem a očkováním, zejména tehdy, když k poškození zdraví dojde s delším časovým odstupem. V neposlední řadě stojí mezi dosažením spravedlnosti a odškodnění také finance – když člověk prohraje, musí zaplatit i soudní náklady zdravotnického zařízení, které žaloval.

Zdroj obrázku: Canva.com

Přesto doufáme, že se ti, jejichž zdraví skutečně následkem bezhlavého vynucování očkování proti covidu utrpělo, jednou dosáhnou na řádnou náhradu újmy.

Manuál ve formátu .pdf je k dispozici zde.