Psát o tom, v čem všem byl rok 2020 podivný je nošením dříví do lesa. O tom byly napsány tisíce úvah a blogů. Raději se proto zaměříme na to, co je normální a běžné. Představíme si dobý rok 2021.

Přejeme si, aby děti chodily do školy, aby se mohly radovat ze sportovních a jiných úspěchů v kroužcích. Doufáme, že staří lidé budou chodit na jaře ven a vídat se se svými blízkými. Sníme o tom, že uspořádáme semináře pro města a obce a budeme se bavit o územním plánování, smlouvách s investory a o přestávce si s účastníky dáme dobrý chlebíček.

Protože se nehodláme vzdát toho, co nás doopravdy zajímá, psali jsme v roce 2021 každý měsíc článek do časopisu PRO města a obce. Zabývali jsme se místním referendem, regulačními plány, odpovědností zastupitelů, příspěvky na kanalizace a vodovody nebo třeba problematickou novelou stavebního zákona.

Podle čínského horoskopu je rok 2021 rokem Buvola. Během předchozí vlády tohoto znamení se v roce 2009 narodila naše dcera. Byl to pro nás ten nejdokonalejší rok ze všech. Pevně věříme, že po temnotě musí přijít světlo a že se to stane právě v roce 2021, ve roce šťastného a klidného Buvola. Doufáme, že budete mít víc prostoru věnovat se rozvoji a nejen hašení těch nejhorších požárů, jako tomu bylo loni.

P. S. v roce 2021 budeme psát dál. Nově bude časopis PRO města a obce zveřejňovat články online na nově budovaném portálu. Doufáme, že budou nadále pro všechny z obcí přínosné.